Deptak nad Żylicą

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Świetna ścieżka spacerowo-rowerowa w centrum Szczyrku, biegnąca równolegle do malowniczej górskiej rzeki. Oczywiście nie przez całą jej długość - wypływająca w okolicach Przełęczy Salmopolskiej Żylica uchodzi do Jeziora Żywieckiego, wijąc się przez 23 kilometry. Deptak ma około 3570 metrów.

Wyraźnie podzielona na pół dróżka - żeby piesi i rowerzyści nie wchodzili sobie w paradę - zaczyna się tuż obok Urzędu Miejskiego Szczyrku. Rzecz jasna nie brakuje ławeczek, aby przysiąść na chwilę nad wodą. Przechadzka (bądź przejażdżka) przebiega w pobliżu placu św. Jakuba, amfiteatru, skoczni narciarskich “Skalite” oraz kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich - czyli bodaj najważniejszych dla turysty obiektów w centrum miasta. Ścieżka rowerowa posiada ok. dwukilometrowe przedłużenie - kończy się w pobliżu Urzędu Gminy w Buczkowicach.

Warto wspomnieć, że w pobliżu stadionu COS-u przygotowano nietypowy plac zabaw - tutejsze urządzenia mają więcej wspólnego ze ściankami wspinaczkowymi niż huśtawkami, karuzelami czy zjeżdżalniami. A zimą na deptaku powstaje dość płaska trasa narciarska, akurat dla osób zaczynających swoją przygodę z biegówkami.

Mini przewodnik

Miejsce, które obowiązkowo powinni sprawdzić miłośnicy jazdy na rowerze i pieszych przechadzek, a zimą - narciarze na biegówkach. Deptak biegnie wzdłuż pięknej górskiej rzeki, przez ponad 3,5 kilometra, ścieżka dla kolarzy kończy się po kolejnych 2 km w Buczkowicach. Po drodze mija się wiele interesujących miejsc, można też skorzystać z niewielkiego placu zabaw.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja