Jaskinia w Trzech Kopcach

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jaskinia w Trzech Kopcach, zwana też Grotą Klimczoka, znajduje się na północ od Szczyrku, nieopodal szczytu Trzy Kopce (1080 m n.p.m.). Jej długość sięga 900 m. Ma ona postać labiryntu, w którym znajduje się kilka sporych sal (Zbójców, Nietoperzy, Wysoka Komora, Strych, Przedpokój, Komnata Chrystusa, Sala Ewy, Kazików, Końcowa).

Aby dotrzeć do jaskini należy trzymać się w pobliżu żółtego szlaku turystycznego z Klimczoka na Błatnią lub też szlaku czerwonego z Karkoszczonki na Klimczok.

Mimo iż jaskinia jest obecnie pomnikiem przyrody nieożywionej, występują tu także liczne organizmy żywe. Rosną tu np. porosty, a także żyją tu owady troglokseniczne oraz nietoperze z gatunków: gacki wielkouche, nocki wąsatki i podkowce małe.

Mini przewodnik

Znana również jako Grota Klimczoka, położona jest nieopodal wierzchołka góry wznoszącej się na 1080m n.p.m. To prawdziwy naturalny labirynt z wieloma salami o własnych nazwach. Żyje tutaj kilka gatunków nietoperzy, sadowiących się w podziemnych korytarzach o łącznej długości ok. 900m. Do jaskini - pomnika przyrody nieożywionej prowadzą czerwony i żółty szlak.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja