Jazda konna w Szczyrku

(3)
1.6 km od centrum

Niezapomniana przejażdżka, bardzo często łączona z hucznym ogniskiem, tańcami i innymi “góralskimi” hulankami. Sama jazda w stylowych saniach - bądź powozem - po pięknych beskidzkich trasach to coś wspaniałego. Przed startem zimowego sezonu 2016/17 miasto wymieniało 4 usługodawców z kuligami. Sąsiednia gmina Brenna - 7. Czyli wybór powinien być przeogromny.

7.1 km od centrum

Element kameralnego ośrodka wczasowego, który swoje usługi w zakresie turystyki konnej oferuje wszystkim chętnym na przygodę w siodle. Dużym atutem stadniny są rzecz jasna wyjątkowe konie huculskie, charakteryzujące się ogromną siłą i wielką wytrzymałością. Miłośnicy ujeżdżania koni mają do wyboru również inne rasy, a także eleganckie bryczki oraz zimowe kuligi.

3.9 km od centrum

Położony na północno-wschodnim zboczu góry Skalite ośrodek jeździecki, dysponujący kompleksową ofertą. Od lekcji z instruktorem dla początkujących, przez poważne treningi techniki i ekscytujące wycieczki po malowniczych terenach Beskidu Śląskiego, aż po różne obozy sportowe. Wśród kilkunastu koni zawsze jest parę kucyków, na których oprowadzane są małe dzieci.