Miejskie ścieżki spacerowe

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Coś w sam raz dla tych przyjezdnych, którzy nie mają specjalnej ochoty na wielogodzinne wyprawy na najwyższe szczyty w okolicy, a mimo tego chcieliby się trochę dłużej przespacerować. Czy to po najciekawszych zakątkach Szczyrku, czy też po podmiejskich, leśno-górskich terenach. Zasiadający we władzach samorządowych kurortu specjaliści od turystyki przygotowali trzy warte sprawdzenia propozycje przechadzek… i jeden równie interesujący bonusik.

1. Beskid

Najdłuższa ze wszystkich wytyczonych ścieżek - ma 9 kilometrów, a “spacerek” powinien trwać w granicach trzech i pół godziny. Najpierw ulicą Turystyczną do znanego wszem i wobec Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski “Na Górce”. Stamtąd do Szczyrku Biłej, w rejony charakterystycznego dla tej dzielnicy hoteluKlimczok. Potem wejście na czerwony szlak turystyczny na Przełęczy Karkoszczonce i niezbyt trudna góra Beskidek (850 m n.p.m.) do zdobycia. W ostatnim etapie zejście do miasta i powrót do centrum głównymi i bocznymi drogami.

2. Jaworzyna

Sześciokilometrowa, dwu i półgodzinna przechadzka po północnych zboczach dumnie wznoszącego się nad kurortem Skrzycznego. Najpierw prosto po płaskim, z centrum przez Biluński Most i ulicę Myśliwską, a potem pod górę wzdłuż Uzdrowiskowej i Cichej do Szczyrku Dunaciego. Z tej części miasta już niedaleko na Jaworzynę. Wrócić można albo tamtejszym wyciągiem, albo idąc w dół niebieskim szlakiem turystycznym.

3. Wokół centrum

Kolejna ścieżka zaczynająca się od Biluńskiego Mostu - na początek alejką równoległą do rzeki w kierunku skoczni, na wysokości kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich należy skręcić w ulicę Plażową. Potem kawałek w lewo główną drogą, a dalej pod górkę, do najsłynniejszego kościoła w mieście - maryjnego sanktuarium. Powrót przez ulice Górską, Bukową, Lipową oraz Myśliwską.

Bardzo podobny charakter ma też ścieżka rowerowo-spacerowa, czyli deptak nad Żylicą. Z uwagi na bliskość rzeki, małą architekturę i klimat przylegającego do niego placu św. Jakuba, to bodaj najlepsze miejsce na wieczorną przechadzkę w całym Szczyrku.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja