Muzeum Browaru

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Zakład warzelniczy z tradycją sięgającą 1856 roku, z okazji 150-lecia doczekał się firmowej placówki, która zainteresowanym miłośnikom piwa i/lub historii prezentuje dzieło zapoczątkowane przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. A konkretniej to zatrudnionych przez niego w Żywieckiej Szkole Piwowarskiej specjalistów z Cieszyna, Czech oraz Austrii.

Muzeum Browaru Żywiec w przystępny, szeroko wykorzystujący nowoczesne multimedia prezentuje szereg ciekawostek dotyczących sztuki warzenia piwa, popularnej marki oraz historii regionu. Wśród eksponatów, zgromadzonych w starych piwnicach leżakowych, znajdują się m.in. dawne żetony piwne, najróżniejsze beczki, kufle czy oryginalne materiały reklamowe. Na wyróżnienie zasługuje stylowo urządzona Karczma Galicyjska. Warto dodać, że muzeum stanowi punkt kotwiczny Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Po zakończeniu zwiedzania części muzealnej można udać się na teren pracującego pełną parą browaru i przyjrzeć się z bliska, jak współcześnie wygląda produkcja piwa. Naturalnie jest to opcja wyłącznie dla pełnoletnich, tak samo jak końcowa degustacja chmielowego napoju - ale może być owocowy soczek. Do sklepiku z pamiątkami wchodzi się już bez ograniczeń (co innego z kupowaniem).

Przed odwiedzinami Muzeum Browaru Żywiec najlepiej dokonać telefonicznej bądź e-mailowej rezerwacji terminu - zapowiedzeni goście mają bezwzględne pierwszeństwo, a ze względu na działalność produkcyjną maksymalna liczba zwiedzających jest odgórnie ustalona. Placówka działa od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00.

Warto dodać, że bilet z Muzeum Browaru pozwala uzyskać 50% zniżki na normalną wejściówkę do żywieckiego Muzeum Miejskiego w Starym Zamku.

Cennik

Wejściówki na zwiedzanie ekspozycji muzealnej:

  • normalne 30 zł
  • ulgowe 15 zł
  • grupy zorganizowane (dorośli, minimum 15 osób) 25 zł/os.

Wejściówka łączona do muzeum i działającego browaru - tylko osoby pełnoletnie! - 35 zł

Mini przewodnik

Nowoczesna placówka intrygująco przedstawiająca sekrety warzenia piwa, dzieje jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych oraz historię tworzenia popularnej marki. Browar powstał w 1856 r., założone w dawnych piwnicach leżakowych muzeum założono na jego 150-lecie. Istnieje możliwość zobaczenia produkcji z bliska i degustacji piwa - oczywiście dla dorosłych.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja