Pętla biegówkowo-rowerowa

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Całoroczne i ogólnodostępne centrum rekreacji, zaprojektowane z myślą o dwóch, mogłoby się wydawać iż kompletnie różnych dyscyplinach sportowych - narciarstwie biegowym i kolarstwie crossowym. Wspólnym mianownikiem w Szczyrku okazała się odpowiednio skonfigurowana trasa.

Dzięki temu przy ul. Sosnowej turyści (jak też mieszkańcy) mogą zażywać zdrowego ruchu przez cały rok. Latem na rowerze, a zimą na biegówkach. “Wybujały”, acz niezbyt stromy profil zbudowanej trasy - między najniższym a najwyższym punktem jest ok. 30 m różnicy - sprawia, że niespełna dwukilometrowa pętla (1850 m długości) powinna przypaść do gustu zarówno kompletnym żółtodziobom, jak też całkiem zaawansowanym kolarzom i narciarzom.

Obiekt dysponuje homologacjami Polskiego Związku Kolarskiego i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dzięki czemu na pętli można rozgrywać rozmaite zawody - a w szczyrkowskim kalendarzu imprez znajduje się sporo sportowych wydarzeń, w trakcie których w przyjacielskiej atmosferze rywalizują amatorzy.

Mini przewodnik

Górskie centrum rekreacji, wybudowane na dawnych pastwiskach. Zapewnia znakomite warunki do uprawiania dwóch dyscyplin sportowych: narciarstwa biegowego i kolarstwa crossowego. Trasa ma 1850 m długości, maksymalna różnica poziomów to ok. 30 m. Posiada certyfikaty FIS i PZK, a jej charakterystyka powinna pasować tak początkującym, jak i doświadczonym amatorom.

Blogi

Filmowaniem Pętli biegówkowo-rowerowej może zająć się firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja