Plac św. Jakuba

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Klimatyczny zakątek chętnie odwiedzany zakątek, zaaranżowany jako przestrzeń miejsko-parkowa, będąca swego rodzaju pomostem pomiędzy główną ulicą w Szczyrku z rekreacyjnym deptakiem nad Żylicą. Blisko stąd zarówno do ścisłego centrum, jak też na wiodące wysoko w góry szlaki i dróżki.

Sam plac św. Jakuba ma w zanadrzu parę atutów, dzięki którym można tutaj miło spędzić czas. Tam, gdzie kiedyś działał dworzec autobusowy, dzisiaj chwilę wypoczynku i wytchnienia zapewniają harmonijnie zaprojektowana zieleń, szereg fontann z iluminacjami (wśród nich wyróżnia się spora kula z wykaligrafowaną sentencją),opływana przez strumyk wysepka czy trawiasta plaża. Mała architektura - lampy, ławeczki, stojaki na rowery etc. - dopełnia sielankowego nastroju i dodaje komfortu.

Praktycznie niezmiennym elementem krajobrazu w bezpośrednim sąsiedztwie placu jest sezonowe, całkiem rozbudowane wesołe miasteczko z najróżniejszymi karuzelami, strzelnicami, trampolinami, kolejkami, samochodzikami i innymi atrakcjami.

Mini przewodnik

Dawny dworzec autobusowy przekształcony w niezbyt duży, za to niebywale nastrojowy miejski park. Najwięcej uwagi przyciągają sztuczna, zadrzewiona wysepka, fontanny - wieczorami rozświetlone wielokolorowymi iluminacjami - oraz plaża trawiasta. Z dziećmi warto zajrzeć do wesołego miasteczka, które praktycznie każdego lata rozkłada się zaraz obok placu.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja