Stadnina Hucułów w Brennej Jatnym

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Położony w dolinie potoku Jatny ośrodek jazdy konnej, będący częścią większego kompleksu kolonijno-wypoczynkowego. Placówkę jeszcze w latach ‘70 XX wieku założył Roman Iskrzycki: wielki pasjonat hippiki i współzałożyciel Związku Hodowli Koni Huculskich.

Naturalnie to zwierzęta tej rasy, wywodzące się od tarpanów i słynące z wielkiej siły oraz odporności, odgrywają główną rolę w ośrodku. Do dyspozycji jeźdźców są także konie rasy śląskiej i araby. W ofercie znajdują się przejażdżki bryczką (a zimą - kuligi),zajęcia dla początkujących, wycieczki w teren - od niespiesznych spacerów po kilkudniowe rajdy - oraz rozmaite zajęcia rehabilitacyjne.

Tym, którzy czują się na tyle pewnie, by swobodnie wyjeżdżać konno na beskidzkie ścieżki i bezdroża, szczególnie poleca się wyprawę na Błatnię (917 m n.p.m.),gdzie w rejonie schroniskaPTTK można liczyć na iście cudowne widoczki.

Mini przewodnik

Element kameralnego ośrodka wczasowego, który swoje usługi w zakresie turystyki konnej oferuje wszystkim chętnym na przygodę w siodle. Dużym atutem stadniny są rzecz jasna wyjątkowe konie huculskie, charakteryzujące się ogromną siłą i wielką wytrzymałością. Miłośnicy ujeżdżania koni mają do wyboru również inne rasy, a także eleganckie bryczki oraz zimowe kuligi.


Opinie

Anonim
1.04.2024 17:52

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja