Aktywny weekend w górach – odkryj Szczyrk Mountain Resort

  • Szczyrk
  • Blog
  • Aktywny weekend w górach – odkryj Szczyrk Mountain Resort
W poszukiwaniu odpoczynku od codzienności i przytłaczających obowiązków, wiele osób szuka sposobu na odświeżenie umysłu i naładowanie baterii. Aktywny weekend w Beskidach wydaje się być idealną propozycją dla miłośników sportu, pieszych wędrówek, jazdy na nartach czy rowerze. W sercu tych malowniczych gór – w Szczyrku, znajduje się ośrodek Szczyrk Mountain Resort, oferujący niezapomniane doznania przez cały rok.

Szczyrk Mountain Resort – oaza aktywności i rozrywki

Usytuowany na zboczach Małego Skrzycznego (1211 m n.p.m.) i Wierchu Pośredniego (1000 m n.p.m.),Szczyrk Mountain Resort to nowoczesny ośrodek narciarski w Beskidzie Śląskim. Choć często mylnie określany jako ośrodek na terenie Dużego Skrzycznego, to faktycznie znajduje się on na Małym Skrzycznem, co warto wyjaśnić dla potencjalnych odwiedzających.

W ciągu ostatnich lat, resort ten przyciąga coraz większą liczbę osób spragnionych aktywnego wypoczynku. Nie tylko narciarzy i snowboardzistów, ale także miłośników turystyki pieszej i rowerowej. Jego rosnącą popularność potwierdzają nawet turyści z zagranicy, z Czech i Słowacji, co świadczy o jakości i atrakcyjności tego miejsca w skali międzynarodowej.

Infrastruktura na najwyższym poziomie

Dzięki rozpoczętemu w 2017 roku ambitnemu projektowi modernizacji, Szczyrk Mountain Resort zyskał nowoczesną infrastrukturę, która zachwyca zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy odwiedzają ośrodek po długiej przerwie. Warto wymienić tu m.in. 6-osobowe kanapy, ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami, oraz imponującą 10-osobową kolej gondolową – największą w Polsce.

Aktywny weekend w górach o każdej porze roku

Choć zimą Szczyrk Mountain Resort przyciąga entuzjastów narciarstwa, to przez cały rok oferuje mnóstwo atrakcji dla turystów pieszych i rowerowych (https://www.szczyrkowski.pl/resort/aktualnosci/szczyrk-mountain-resort-wpadnij-na-aktywny-weekend-w-gorach). Letnie spacery po górach, wycieczki rowerowe czy ekstremalne zjazdy na rowerze to tylko niektóre z propozycji, które czekają na odwiedzających.

Beskidy – idealne miejsce na aktywny wypoczynek

Beskidy, jako najmłodsze pasmo górskie w Polsce, stanowią doskonałe tło dla aktywnego weekendu w górach. Ich różnorodność topograficzna pozwala na uprawianie wielu form turystyki, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych miłośników górskich wyzwań. Warto wspomnieć o tym, że Szczyrk Mountain Resort od kilku lat cieszy się renomą jednego z najlepszych ośrodków do uprawiania turystyki rowerowej, w tym tej w ekstremalnym wydaniu. Dostępne ścieżki rowerowe typu enduro przypominają poziomem trudności i stopniem urozmaicenia, te znane bywalcom tras na zboczach Koziej Góry i Szyndzielni w Bielsku-Białej. Do dyspozycji rowerzystów jest aż 16 kilometrów tras, w tym także trasy dostępne dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim. Braki kondycyjne nie są żadną przeszkodą, w końcu na trasy można się łatwo i wygodnie dostać koleją linową.

Dogodny dojazd z każdego regionu Polski

Ostatnim, ale ważnym atutem Szczyrk Mountain Resort jest jego dogodne położenie. Z każdego regionu Polski dojazd nie stanowi problemu, co czyni ten ośrodek jeszcze bardziej atrakcyjnym dla osób poszukujących aktywnego wypoczynku w górach.

Aktywny weekend w Szczyrk Mountain Resort to nie tylko doskonała okazja do rekreacji, ale także możliwość eksplorowania różnych uroczych miejsc w Beskidach. Bez względu na porę roku, każdy znajdzie tu coś dla siebie – od zimowych szaleństw na stokach, po letnie wędrówki szlakami górskimi. Z Szczyrk Mountain Resort wypoczynek staje się niezapomnianą przygodą, którą warto powtarzać regularnie.

Dodano: 2024-03-18 10:24:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz