Jak dbać o cerę naczynkową w trakcie podróży

Skóra każdego z nas jest inna, przez co charakteryzuje się odmiennymi potrzebami zarówno w życiu codziennym, jak i w trakcie podróży. Jednak cera naczynkowa w trakcie wyjazdów jest szczególnie narażona na podrażnienia, przez które pękają naczynka. W trakcie wyjazdu będzie ona wymagała intensywnego odżywienia, łagodnego oczyszczenia, a niekiedy nawet regularnego złuszczania. W trakcie urlopu często jednak zapominamy o prawidłowej pielęgnacji, gdy zajęci jesteśmy odpoczynkiem na plaży lub aktywnym zwiedzaniem - warto jednak pamiętać, że nawet gdy nie świeci słońce, a my jesteśmy fanami chłodniejszych kierunków, nasza skóra również narażona jest na warunki atomosferyczne. Warto pamiętać, że jednym z najbardziej wymagających typów cery jest cera naczynkowa - jest bardzo reaktywna, delikatna i szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia wywołane w trakcie podróżowania. Wszystko to sprawia, że jej pielęgnacja powinna być bardzo dobrze przemyślana. Jak zadbać o cerę naczynkową w trakcie podróży? Sprawdź.

Cera naczynkowa – to warto wiedzieć

Cera naczynkowa, ze względu na swoją specyficzną budowę, wymaga od nas właściwej opieki. Jest bardzo cienka, delikatna i wrażliwa, co z kolei sprawia, że łatwo ulega podrażnieniom. Jej cechą charakterystyczną są znajdujące się tuż pod skórą naczynia krwionośne. Co więcej, są one nie tylko łatwo widoczne, ale równocześnie mało elastyczne i wyraźnie rozszerzone. To z kolei powoduje, że bardzo gwałtownie reaguje ona na wpływ czynników zewnętrznych. Wysoka reaktywność cery naczynkowej znacznie utrudnia pielęgnację twarzy: http://lorealparis.pl/pielegnacja-twarzy-krok-po-kroku.

Cera naczynkowa w zdecydowanej większości przypadków jest warunkowana genetycznie, choć na wystąpienie objawów wpływ mogą mieć zaburzenia hormonalne, a dokładniej zwiększony poziom estrogenów. Jej stan łatwo pogarszają czynniki zewnętrzne (mróz, wiatr, promienie UV, wahania temperatury),jak i niewłaściwa pielęgnacja twarzy.

Pielęgnacja twarzy z cerą naczynkową

Jak zadbać o cerę naczynkową w podróży? By jej objawy, do których zaliczamy świąd, zaczerwienienie (rumień),pieczenie czy uczucie ściągnięcia nie zepsuły nam urlopu i nie zmusiły do spędzenia go w pokoju, należy zadbać o jak najlepszą pielęgnację skóry. Jej oczyszczanie powinno mieć miejsce rano i wieczorem, jednakże powinno być bardzo delikatne. Nie należy używać zbyt zimnej ani zbyt gorącej wody, ani kosmetyków o silnie oczyszczającym działaniu - zawsze powinniśmy spakować ze sobą odpowiednio dobrane kosmetyki, których używamy w domu i nie korzystać z produktów dostępnych w hotelach. Nie zaleca się korzystania z szorstkich szczoteczek, które mają za zadanie oczyszczać twarz. W przypadku cery naczynkowej lepiej unikać peelingów mechanicznych – zawarte w nich drobinki mogą podrażniać skórę.

    • To, o czym z kolei warto pamiętać, to tonik do twarzy przywracający właściwe pH. W wielu miejscach świata, woda dostępna w kranach jest bardzo twarda, co może zaburzać naturalną barierę naszej skóry. Dobrze zatem, aby tonik którego używamy zawierał substancje, które przyniosą ukojenie wymagającej skórze. Ostatnim etapem jest jej nawilżanie. Tutaj warto sięgnąć po krem, który wspomoże odbudowę warstwy hydrolipidowej i wzmocni naczynka, a także ochroni nas przed słońcem jeśli spędzamy urlop na zewnątrz - warto pamiętać, że jesteśmy narażeni na promienie UV nie tylko w słoneczne dni - wychodząc na wycieczkę zawsze należy nałożyć najpierw krem z wysokim filtrem SPF!  

Jak zadbać o cerę naczynkową?

Jak można zauważyć, cera naczynkowa wymaga od nas wiele uwagi. Należy właściwie zabezpieczać ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Istotna jest także znajomość składów kosmetyków pielęgnacyjnych, z jakich korzystamy na co dzień. Zdecydowanie powinno się unikać produktów, które w swoim składzie zawierają alkohol etylowy, silne detergenty czy też sztuczne zapachy i barwniki, a właśnie to charakteryzuje mini kosmetyki dostępne w hotelach.  

W przypadku cery naczynkowej warto zwrócić uwagę również na spożywane przez nas pokarmy. W trakcie wakacji często lubimy odpuścić zdrowe nawyki żywieniowe i pofolgować sobie z daniami. Należy jednak pamiętać, że gorące i pikantne potrawy, a także alkohol mogą powodować zaostrzenie zmian na skórze.

Dodano: 2022-06-08 16:53:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz