Wielkanoc w górach ---wielkanoc--- w Szczyrku

Szczyrk - jeden z najsłynniejszych kurortów turystycznych w górach w Polsce. Przyciągający różnego sortu podróżnych praktycznie przez okrągły rok - nie tylko zimą, w szczycie sezonu narciarskiego. Beskid Śląski będzie także świetną destynacją na Wielkanoc. Wprawdzie przyjęło się u nas tradycja spędzania tych świąt w szerszym gronie rodzinnym, to w ostatnich latach trend wielkanocnych wyjazdów - jak zauważyli to badacze opinii i statystycy - sporo zyskiwał na znaczeniu.

Wielkanoc w górach w Szczyrku ma parę bardzo silnych przewag nad świętami w domu. Przede wszystkim: nie trzeba męczyć się przy organizacji całej tej uroczystości. Sprzątanie całego mieszkania, długie godziny spędzane w kuchni na przygotowywaniu wszelkich dań i ciast… O tym wszystkim można z czystym sumieniem zapomnieć, składając te obowiązki na ręce obsługi pensjonatu albo innego typu obiektu wczasowego. I wtedy pojawia się całkiem sporo wolnego czasu, który można spożytkować na szeroko rozumiany relaks.

W przypadku zdarzających się czasami na wczesną wiosnę “białych świąt”, na Wielkanoc w górach do Szczyrku wypadałoby zabrać sprzęt narciarski. Wyciągów i tras o zróżnicowanym poziomie trudności w Beskidach nie brakuje. Szczególną uwagę warto zwrócić na stoki przygotowywane przez miejscowy COS. Inne popularne i przyjemne metody na aktywny wypoczynek to m.in. piesze zdobywanie kolejnych szczytów (najważniejsze szlaki prowadzą na Skrzyczne oraz Klimczoka),jazda na rowerze, eksplorowanie jaskiń czy podziwianie pięknych krajobrazów z perspektywy paralotni. A co wybrać? Tutaj wiele zależy już od kompletnie niesterowalnej pogody.

Podczas wyjazdu na Wielkanoc w góry do Szczyrku powinno dać wygospodarować jeszcze dość czasu, żeby wybrać się na zwiedzanie urokliwego miasta. Dobrą okazją mogą być świąteczne nabożeństwa - wiele tutejszych kościołów to piękne, zabytkowe obiekty. Najlepszym przykładem będzie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski. Bardzo bogata jest też lokalna góralska kultura i folklor, o czym świadczą choćby wartościowe zbiory prezentowane w Beskidzkiej Galerii Sztuki.

Wielkanoc w górach w Szczyrku to idealna propozycja dla wszystkich, którzy ponad tradycyjne domowe obowiązki i zajęcia - raczej średnio przyjemne - przedkładają porządny wypoczynek w ślicznych okolicznościach przyrody.


REKLAMA: Tym, którzy wybierają się nad morze, polecamy Wielkanoc nam morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

Dodano: 2016-10-12 11:48:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz