Zima na sportowo

Sport to zdrowie. Jednak podział sportów na zimowe i letnie czasem boli niektórych - są w Polsce pasjonaci, którzy cały rok uprawialiby jeden sport. O ile ze sportami pokroju rolek nie ma problemu, tyle sporty zimowe wymagają już większych poświęceń, na przykład wydatku na wyjazd w zimniejsze rejony świata.

Najbardziej popularne zimowe sporty w Polsce? Snowboard, zdobywający ostatnio dużą popularność, ze względu na to że jest po prostu modny. Narty, znane od dawna i mocno zakorzenione w zimowej tradycji większości osób. Łyżwy - lodowiska są dostępne w każdym większym mieście, co pozwala bez problemu trenować swoje umiejętności - nawet wieczorami, po pracy.

A co ze sportami letnimi? Deskorolki, rolki i hulajnogi mają wygodę - jeśli tylko ich jazda do jazda wyczynowa - ponieważ kryte skateparki mamy dostępne w każdym dużym mieście. Gorzej jeśli wasza jazda opiera się głównie na spokojnej jeździe po ziemi - wtedy trzeba szukać miejsc spotykania się grup ludzi, np. w podziemnych parkingach.

Rowery nie mają zbytnio powodów do narzekania - większość z nich radzi sobie nawet z “chlupą” na ulicach, więc nie potrzebują specjalnych udogodnień. A Ci, którzy lubią skakać i zjeżdżać z gór, mają utrudnione zadanie - ale takie osoby bardzo lubią trudności.

Sporty takie jak tenis czy siatkówka są w Polsce bardzo mocno zakorzenione, więc wybór kortów czy hal do gry jest wręcz wyborny. Nawet w miejscowościach turystycznych, gdzie osoby wynajmujące pokoje rzadko przyjeżdżają specjalnie dla gry w tenisa czy koszykówkę, nie ma problemu znalezienia hali sportowej.

Więc jeśli planujesz wyjazd na zimę, nie bój się że musisz zrezygnować ze swoich ulubionych zajęć. Wybierz tylko gdzie chcesz jechać, mamy nawet kilka dobrych propozycji!

Dodano: 2014-12-04 15:20:41

Komentarze (0)
Dodaj komentarz